Так, увечері (час «прайм-тайм») 13 грудня у чи не найскандальнішій програмі українського телебачення «Гроші» (продукція каналу «1+1») вийшов сюжет, що повністю розкривав корупційну діяльність олександрійських властей.

Ведучий програми Олег Дейнека іще перед запуском сюжету у підводці досить єхидно, проте, не менш справедливо, зауважив, що сьогодні перед Новим Роком корупціонери дарують своїм донькам і дружинам аж ніяк не солодощі, коштовності чи автомобілі…

«У Олександрії чиновники-корупціонери подарували своїм донькам і дружинам цілий ринок у центрі міста», — виголосив журналіст.

Як доказ цьому Олег Дейнека показав витяг із державного реєстру, де чітко вказані нові господарі «Олександрійського центрального ринку».

А далі..

Сюжет про те, як програма «Гроші» виявила корупцію в діях олександрійських чиновників і скільки грошей вони (ці чиновники) кладуть до власних кишень…

Тут усе почалося із води, за яку (про це ми вже неодноразово писали) олександрійці через «прихоті» влади і вперте небажання підкорятися рішенням судів, суттєво переплачують…

Але мова була не тільки про це…

Програма «Гроші» порушила і питання якості тієї самої «золотої» води.

Під словом «золотої» мається на увазі ціна, яку жителі нашого міста сплачують за воду, а не компоненти, з яких вона складається. Набір компонентів там трохи інший. Вірніше – зовсім інший…

«Смертоносні бактерії, синьо-зелені водорості, залізо, … Такий «коктейль молотова» тече із кранів жителів Олександрії», — говориться у програмі.

Володимир Злакоман (житель Олександрії, який долею випадку також став героєм (у хорошому розумінні цього слова) програми «Гроші») розповів столичним журналістам те, про що говорять і добре знають наші городяни, — водою із під крана він боїться навіть квіти в вазонах поливати… Воду купляє бутильовану… Остання, до речі, в Олександрії, мабуть, скоро буде вже дешевша, ніж вода із-під крана… Якщо тільки жителі міста вчасно не зупинять згубну для них політику міської влади.

{advert=4}

Популярные статьи сейчас

В трех областях Украины изменили время комендантского часа на Пасху

В Украине обрушились цены на топливо после рекордного повышения

Украина не сможет выиграть войну только на поле боя - разведка

В разведке США оценили перспективы окончания войны в Украине

Показать еще

Сьогодні ж Володимир Злакоман говорить про те, що витрачає на покупку бутильованої води чверть своєї пенсії.

Тим часом, сама програма «Гроші» щодо якості води із-під крана резюмує:

«Якість – нижче плінтуса, ціна – вище «сьомого неба»».

Чому так? – журналісти програми «Гроші» дізнавалися безпосередньо у мера міста Олександрії Степана Цапюка.

Той – поскаржився на «порожній бюджет» (допрацювався???).

Питанням журналістів програми «Гроші» на слова мера, що «дотацій нема де брати», стало питання «Олександрійського центрального ринку». Питання, можна сказати, «руба»:

Чому влада Олександрії віддала найприбутковіше комунальне підприємство міста, де працює понад 3 тис. людей, — «Олександрійський центральний ринок», — який щорічно приносив у бюджет міста більше 1млн. грн.., в оренду за мінімальну орендну плату (52 тис. грн../ місяць) своїм родичам?

Про корупційні схеми тут говорять і Юрій Шиманський (голова «Спілки підприємців Олександрії), і Сергій Гриценко (заступник голови «Спілки підприємців Олександрії»), і самі підприємці, що безпосередньо працюють на «Олександрійському центральному ринку».

Втім, програма «Гроші», маючи «на руках» витяг із державного реєстру (про нього ми уже згадували вище), і сама змогла виявити очевидне:

«Серед засновників фірми, що виграла(?!) тендер на оренду «олександрійського центрального ринку» — донька міського голови Олександрії Степана Цапюка, донька першого заступника міського голови – Людмили Давиденко, дружина іншого зама – Анатолія Дичка, а також дружина керуючого справами виконавчого комітету Володимира Чеботарьова..»

Для наглядності у сюжеті навіть портрети цих чиновників показали… Країна має знати своїх «героїв»!

Відшукала знімальна група програми «Гроші» в Олександрії і директора компанії-щасливиці «Управляюча компанія 2011» (запоруку її успіху столичні, і через те незаангажовані, журналісти чітко побачили в тому, що серед її засновників – близькі родичі завсідателів Олександрійського виконкому). Той сказав, що «зуб дає», що родичів місцевих чиновників у складі компанії немає. Втім, — чи взяли журналісти знімальної програми «Гроші» його зуб чи ні? – залишилось «поза кадром».

Проте…

В чому «плюс» директора «Управляючої компанії»?

Він чітко визнав:

Логіки у тому, що конкурсна комісія віддала в оренду найбільше комунальне підприємство міста «Олександрійський центральний ринок» компанії, що запропонувала найменшу суму, немає ніякої.

Журналісти каналу «1+1» також виявили (для жителів Олександрії це може стати сенсаційною новиною):

Хто є в Олександрії «щирим правдорубом»…

Не повірите –

Це сам мер м. Олександрії – Степан Цапюк!!!

Втім, якщо все зважити і проаналізувати… Так воно і є.

Уже у самому сюжеті програми «Гроші» мер Олександрії Степан Цапюк із неприхованою щирістю і безпосередністю розповідає як він швидко міняв одну дорогу машину на дорожчу, дорожчу на іще дорожчу, іще дорожчу на іще-іще дорожчу…

Перед очима глядачів навіть пройшла сюжетна лінія із перелічених Степаном Цапюком автомобілів vip-класу… Таких собі «кабанчиків»… Як добрий спогад мера…

Тим часом, психологи кажуть, що синдром «роздвоєння особистості» у випадку із мером цілком можливий.

У якості доказів вони наводять один із моментів сюжету тієї ж програми «Гроші», де Степан Кирилович помітно вагається:

Признатися чи не признатися, що дочка в числі засновників компанії, що виграла тендер по «Олександрійському центральному ринку»? Сказати чи не сказати?

У психології подібні прояви пояснюються внутрішньою боротьбою двох особистостей… На межі між «добром» і «злом»…

Таким чином, тепер, завдяки столичним журналістам-викривачам, олександрійці нарешті дізналися:

ХТО СТОЇТЬ ЗА СКАНДАЛЬНИМ САЙТОМ «ПРАВДОРУБ».

На офіційному сайті Олександрійської міської ради мера міста Степана Цапюка, можемо припустити, насильно тримають в певних рамках поміркованості…

Зате на «Правдорубі» Степан Кирилович може сповна «відірватися».

Втім, повернемось до самого сюжету – тут Степан Цапюк, зрештою, приймає для себе непросте рішення – сказати ніби й не сказати… Тобто – якось схитрити. Однак – правда передусім!!! Що не кажіть – ПРАВДОРУБ!!!

«Да… Моя дочка действительно была в числе учредителей этой компании («Управляюча компанія 2011», яка виграла тендер по «Олександрийскому центральному ринку» — прим. ред.), но…», — каже мер і тут же виправляється (все-таки «роздвоєння особистості» — прим. ред.), — «Это было еще до того, как был принят Верховной Радой Украины Закон «По борьбе с коррупцией»… Как только Закон этот вступил в силу – моя дочь вышла из числа учредителей».

Свої нажиті немаленькі статки мер Олександрії Степан Цапюк, те, звідки і як вони прийшли, пояснив просто, як у казці:

«При Советском Союзе я работал на военном оборонном предприятии…».

Це ж тільки уявити собі…

Скільки наш мер там заробляв тоді, що і зараз може дозволити собі купити Range Rover, вартістю більше одного мільйона гривень? А хатка, яку збудував собі мер?

Чи може Степан Кирилович його (це «оборонне предприятие») тоді, як він і зараз це добре уміє, просто-напросто роздерибанив?

Може він і зараз іще із-під тишка розпродує секретні здобутки радянських розробок?

Тільки що буде з олександрійцями, якщо вони (ці здобутки) в мера закінчаться?

Може він і їх самих почне розпродувати?

Почав же із комунального майна…