Внаслідок ухвалення законопроекту щодо внесення змін до Податкового кодексу (№5600), Україна матиме зниження ВВП та відтік інвестицій. Про це заявила народний депутат, член комітету ВР з питань економічного розвитку Людмила Буймістер.

«Наслідки будуть дуже і дуже прості. На якийсь дуже короткий період часу, можливо, якісь бюджетні надходження і збільшаться. Рік пережити, може, і допоможе. Але в кінцевому рахунку ми побачимо зниження ВВП», - розповіла Буймістер.

За її словами, наміри уряду збільшити податки негативно сприймуть іноземні інвестори, які найбільш за всі цінують стабільність законодавства в країні, в яку інвестують.

«Якщо ми однією рукою створюємо більш сприятливий податковий режим, а другою рукою створюємо урядові законопроєкти, які знищують всі ці ініціативи, то жодні інвестняні тут просто не допоможуть. Тому виключно послідовна політика держави може сприйматися бізнесом позитивно і нормально», - наголосила Буймістер.

Вона також вважає, що зміни до податкового законодавства мають ухвалюватись лише після широкого громадського і експертного обговорення, перш за все з представниками бізнесу, чого автори законопроєкту №5600 не зробили.

«Щоб не втратити довіру до в першу чергу фіскальної політики уряду, не можуть податкові ініціативи прийматися без широкого обговорення попередньо з усіма стейкхолдерами, без економічних розрахунків, без моделювання елементарно наслідків», - зазначила Буймістер.

Раніше народний депутат, член Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що зміни до Податкового кодексу, запропоновані урядом (законопроєкт 5600), призведуть до інфляції та зростання безробіття, а також втрати конкурентоздатності вітчизняних підприємств.

Водночас Американська торгова палата (АСС) та Європейська Бізнес Асоціація закликали відхилити законопроєкт щодо податкових змін (№5600), зазначивши, що його ухвалення збільшить фіскальний тиск на бізнес і негативно вплине на економіку та погіршить інвестиційний клімат країни.

Нагадаємо, на початку червня уряд зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №5600, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України, що передбачають підвищення податків для низки галузей.