Оновлення розподільчих електромереж дозволить покращити якість електропостачання, зменшити втрати електроенергії та викиди парникових газів.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час круглого столу з питань енергетики в Україні, організованого Всесвітнім економічним форумом (ВЕФ) 3 червня.
«Модернізація розподільчих мереж в Україні призведе до покращення якості електропостачання, зменшення втрат у мережах та, як наслідок, зменшення викидів парникових газів. Минулого року ми запустили механізм, який дозволяє системно підійти до оновлення електричних мереж та спростити приєднання до них», — заявив прем’єр-міністр.
Шмигаль наголосив, що механізм збільшення інвестицій в розподільчі мережі уже запущений.
Прем’єр висловив упевненість, що в наступному звіті Індексу енергетичного переходу ВЕФ, Україна матиме вищі позиції завдяки активному розвитку smart grids, водневої економіки та систем накопичення енергії.
Зазначимо, що smart grids – це технології автоматиціції та цифровізації, що дозволяють в автоматичному режимі управляти електромережами, забезпечуючи якісне функціонування енергосистеми. Це важливо як для інтеграції великих об’єктів «зеленої» генерації, так і для малих побутових сонячних електростанцій – просьюмерів.
Нагадаємо, з 1 січня 2021 року в Україні запроваджено стимулююче тарифоутворення (так зване RAB-регулювання). Воно дало можливість збільшити розмір інвестицій в 2021 році в розподільчі мережі в середньому на 30% по країні порівняно з 2020 роком.
За оцінами НКРЕКП, завдяки стимулюючому торфоутворенні, уже через 13 років вдасться покращити показники якості європейського рівня: час відключення електроенергії (SAIDI) скоротиться до 250 хв/рік, а рівень втрат в електромережах - до 7,5%.
Раніше, енергоексперт, голова Громадської Спілки «Розумні Електромережі України» Олександр Візір зазначив, що одним із ключових завдань RAB-регулювання є модернізація електромереж.

Напомним, сегодня Зеленский рассказал Трюдо об опасности Северного потока-2.

Также сообщалось, что Украина и США скоординировали позиции накануне встречи Байдена с Путиным.

Напомним, Витренко прокомментировал "вброс" о срыве встречи Зеленского и Байдена из-за Нафтогаза.

Также Владимир Зеленский уверен, что президента США Джо Байден может обмануть российского президента Владимира Путина по «Северному потоку-2»

Рекомендуем к просмотру беседу соучредителя Украинского института будущего Юрия Романенко с аналитиком Ильей Кусой о завершении строительства "Северного потока-2". Эксперт разобрали, почему позиция Украины по газопроводу абсолютно контпродуктивна и требует фундаментальной коррекции.

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, страницу «Хвилі» в Facebook, на страницу Хвилі в Instagram