ОБСЕ
ОБСЕ

В ході «нічних переговорів» телефоном лідери країн «Нормандської четвірки» (Україна, Франція, Німеччина, Росія) нарешті домовилися про розміщення озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Нещодавно, під час зустрічі міністрів закордонних справ «Нормандської четвірки», Сергій Лавров досить категорично виступив проти розміщення будь-якої «воєнізованої структури» під час проведення виборів на Донбасі, які начебто не можуть бути непрозорими. Сьогодні ж позиція російської сторони стала більш конструктивною. Очевидно, що сталось це під впливом рішучості США та ЄС стосовно продовження секторальних санкцій, строк дії яких проти Росії закінчується цього липня. Не хоче Кремль і посилення присутності військових формувань НАТО біля своїх кордонів.

Можна припустити, що Кремль погодиться на здійснення місії лише за умови, що її основний склад буде комплектуватися з представників РФ та її партнерів. Росія є членом ОБСЄ, тому їй ніщо не заважає брати участь в будь-яких заходах цієї організації.

Росія водночас зможе вирішити ряд задач:

— Завдяки згоді на проведення поліцейської місії ОБСЄ під час виборів на окупованих територіях Донбасу Москва нівелює приводи для критики російського керівництва та продовження міжнародних санкцій.

— Росія зможе легалізувати свою військову присутність на Донбасі.

— Маючи можливість співпрацювати з «правоохоронними органами» сепаратистів, результати виборів в «ДНР» та «ЛНР» будуть викривлені не на користь українських політичних сил, а на користь прибічників Кремля.

Якщо Росія буде брати участь в поліцейській місії ОБСЄ, то про реінтеграцію Донбасу в правове поле України можна забути.

Росія діє за вже відпрацьованим сценарієм замороження грузино-абхазького конфлікту початку 90-х. В суспільно-політичних колах України порівнюють поліцейську місію ОБСЄ, у разі участі у ній Росії та її союзників, з так званими «Колективними силами з підтримки миру Співдружності Незалежних Держав» (КСПМ), які ще відомі як «миротворці СНД» на території Абхазії в 1994-2008 рр.

Замість «роз’єднання» сторін конфлікту «миротворці СНД» фактично здійснювали окупацію Абхазії та в серпні 2008 р. надали підтримку загонам абхазьких сепаратистів.

Розуміючі побоювання України щодо легалізації військової присутності РФ на Донбасі під прапором ОБСЄ, до складу поліцейської місії можуть потрапити представники європейських країн де існують стійкі проросійські настрої.

Союзником Росії в Європі залишається Сербія.

Популярные статьи сейчас

Выдвинули два жестких условия: поляки снова начали забастовку на границе с Украиной

Тысячи без тепла: один из городов Украины оказался на грани коллапса

В Украине ужесточили правила брони от мобилизации: зарплата 20000 гривен и не только

В Украине начали действовать новые правила покупки валюты: как теперь обменять доллары

Показать еще

Лобіювати інтереси Росії в поліцейській місії ОБСЄ можуть країни-члени Організації договору колективної безпеки (ОДКБ), включаючи Білорусь, Казахстан, Таджикистан, Киргизстан, Вірменію.

ОБСЄ для України не зовсім зручна організація під егідою якої доцільно проводити поліцейську місію. Позиції Росії в ОБСЄ традиційно сильні. Оптимальним рішенням мало стати розміщення на Донбасі миротворчих сил під егідою ЄС або НАТО, де серед членів нема Росії та її партнерів.

Facebook автора