Українська багатовекторність стала минулим. Логіка історичного процесу змусила нас обирати сторону. Хтось цього ще не зрозумів, мріючи про особливу Україну, котра випадає з світового процесу. Але такого не буває. Аби стати геополітичним суб’єктом, треба вирости. Щоб вирости, треба отримати допомогу. А щоб отримати допомогу, треба бути цікавим.

На сьогодні, фундаментальну допомогу можуть надати нам лише США. Аби не повторюватися, прочитайте про факт такого ствердження у статті «Новая внешняя политика Украины: зачем Киеву союз с США, Польшей и Турцией», в якій все добре викладено. У цій роботі я опишу основні причини, чому США потрібна Україна, та чому Україні потрібні США.

Причини, котрі спонукають США до підтримки України.

А. Базова

Ця причина не є особливою, а тільки стартовою. Країн з такими задатками дуже багато. Суть їх у демократичному прагненні народу, у економічних ресурсах та географічному положенні України. Ці задатки є прекрасними, але проблема у тому, що у світі є багато країн, котрі розвиваються демократично, у котрих є достатня кількість економічних ресурсі та які мають гарне географічне становище. А США, хоч є і потужною країною, але ресурсів має обмежену кількість. Тому, для зацікавлення геополітичного лідера в розвитку країні потрібне дещо більше. Самі такі умови і визрівають в Україні.

Б. Престиж.

Світ почав змінюватися, особливо після розпаду двох полярної системи міжнародних відносин. І хоч США залишаються гегемоном, але ідея багатополярного світу стрімко отримує свою практичну реалізацію. В цих геополітичних реаліях, конкуренція між країнами тільки зростає, а відповідно і вимоги до суб’єктів міжнародних відносин. Росія, не маючи потужних економічних ресурсів, треба визнати, дуже агресивно вела себе по відношенні до Штатів. Сирійська проблема явний цьому доказ. На ній, рейтинг президента Путіна значно укріпився, що, в свою чергу, вдарило по президенту США Обамі. Америку почали звинувачувати у недієздатності та втраті впливу на світові процеси. Але ще гірша ситуація сталася з Україною. На відміну від Сирії, Україні американці давали конкретні гарантії безпеки. Хоч і потім, він отримав деякі пояснення словами посла Штатів в Україні, де той дещо мінімізовував гарантії, але договір про відмову ядерної зброї доволі красномовний у плані безпеки. США є країною, гарантії якої тримають в світі багато речей. Прикладом є азіатський трикутник Китай, Республіка Корея та Японія, де в любий час може спалахнути новий конфлікт. Територіальних претензій у цих країн один до одного дуже багато, але не без допомоги США, давні образи не виливаються у війну. Тобто, США гарантує світові мир, будучи найпотужнішою державою. У випадку відкритої підтримки України, а особливо при виправленні становища, не тільки відновить, але і підсилить свій авторитет Це зробить її позиції сильніше у конкуруючому геополітичному світі.

Ще одною небезпекою для престижу Західного світу став Майдан. Український народ на практиці показав бажання сповідувати демократичні цінності, котрі так розповідають і ЄС, і США. Європейський Союз, здається, і б радий злити Україну Росії, керуючись виключно економічними мотивами, але чи допустить це Штати? Адже її основною геополітичною ідеєю і є просування демократії. Це єдина країна, котра має світовий скріпляючий ідеологічний конструкт. Останній конкуруючий був комунізм, котрий природно програв. Так от, втрата країни, народ якої виборював можливість побудови правової держави на телеканалах всього світу, та у цьому випадку, зробити її приреченою на життя під імперіалістичним російським конструктом, дуже вдарить по світовій ідеології США. А підтримка навпаки стане навпаки підсилить.

В. Політика з країнами ЄС.

Сполучені Штати є базовим союзником країн Європейського Співтовариства. Починаючи з плану Маршала, перша домінує в цьому союзі, тримаючи руку на пульсі усіх процесів. Але ЄС є об’єднанням багатьох країн, котрі завжди будуть проявляти власні потужні амбіції. Аби тримати їх під контролем, у США є декілька 100%-их союзників. До прикладу таких, як: Великобританія та Польща. Але остання, хоч є і прогресуючою в економічному плані країною, але не йде в порівняння з економіками Франції, Німеччини і Італії.

Україна, та її питання, надасть США додаткові важелі впливу на Стару Європу. У найкращому випадку наша держава зможе інтегруватися в ЄС та об’єднатися разом з країнами Вишеградської групи (Польща, Угорщина, Чехія та Словаччина). У цьому випадку це Центрально-Східне об’єднання Європи, зможе стати серйозним чинником впливу на політику ЄС Сполученими Штатами. Поки Україна в Європейський Союз не інтегрувалось, наше питання також може використовуватися США для власних цілей. До прикладу, на сьогодні, Німеччина мала свої інтереси у співробітництві з Росією, котрі не входили до плану Штатів. Повертати ситуацію на свою користь за допомогою України американцям вдається досить вдало. І взагалі, сьогоднішній україно-російський конфлікт зробив США лідером коаліції підтримки України, що додає їй свої додаткові бонуси.

Г. Троянській кінь Україна

Відносно ліберальний концепт Росія провалився. Не витримавши перед спокусою відродження Імперії, вона повністю пішла у розріз політики Західного світу. Більш того, останні тенденції кажуть про значні складнощі в Росії та її можливого розпаду.

Популярные статьи сейчас

Арестович об опасных тенденциях для Украине: «Россияне проткнули оборону, как ножом масло»

Водителям напомнили важное правило: когда включать поворотники в городе и на трассе

Электроэнергия снова дорожает: как это отразится на тарифах на свет для украинцев

Пенсия в ноябре 2024: что изменится для украинских пенсионеров

Показать еще

Саме українськими руками США зможуть вплинути на більшість Росії. У легкому сценарії, коли країна з центром у Москві збереже цілісність та не розвалиться, цей вплив буде здійснюватися ефектом «Української вітрини». У цьому випадку державі Україна надаються усі можливості для швидкого та ефективного розвитку в демократичній площині. Цим самим, росіянам показується приклад успішного західного державного конструкту, створеного на базі народу східного слов’янства. У цьому випадку, імперіалістичне обґрунтування іншого шляху Росії, буде мати великі проблеми. Росіяни їздитимуть в Україну та бачитимуть усі плюси демократії. Але такий варіант є надзвичайно оптимістичний, тобто майже нереальний. Його реалізацію хоче ЄС, котра любить мир, спокій та сталі економічні зв’язки.

Більш вірогідний інший сценарій. Коли Росія в своїй агонії перед розпадом, буде вести себе надзвичайно агресивно. Це потребуватиме серйозного військового стримання. Але і тут є серйозні проблеми. Справа у тому, що Росія має цікаву специфіку. Додаткове дихання її імперіалістичним концептам надавала відкрита інтервенція країн Західної Європи. Це сталося і 1812 р., і 1941 р. Тобто, така інтервенція невідомо чим закінчиться, адже маючи атомну зброю та високу мотивацію перед ворогом, російське суспільство може сильно об’єднатися, та відремонтувати навіть майже здохлий конструкт. Тому, відкрита інтервенція силами НАТО, що зазначена в статті «Из-за Украины Россию ждет война, поражение, оккупация», є надзвичайно небажаною. Гадаю, аналітики в Штатах це прекрасно розуміють і спробують зробити це інакшим способом, який вже на сьогодні втілюється. Прикордонні конфлікти затягнуть Росію. Це буде її послабляти, але ефекту нападу Західного світу і використання атомної зброї у цьому випадку не буде. В Україні це вже відбувається. Росія втяглась в Кримську та Донбаську авантюру, а тепер вже і на Кавказ. Але роль нашої держави потенційно серйозніша, ніж інших прикордонних. Якщо Україна відбудеться як ефективна держава, вона може розповсюдити вплив на кусочки колишньої Російської імперії та мінімізувати наслідки розпаду РФ. Кращої за розмірами і схожістю ментально до росіян країни для цієї ролі і не знайти. На мою думку, ця потенціальна причина, котру назвав троянським конем Україна, є найсерйознішою для США, аби нас підтримати.

Збільшує мотивацію знаходження оптимального механізму контролю над Росією у випадку розпаду і ріст Китаю. Російські території можна втримати на периферії Західного світу. Це його посилить і не дасть розширитися Піднебесній. Тому мотивація на обличчя. Україна буде в нагоді з багатьох причин, особливо через велику кількість її представників на Далекому Сході Росії. Цим вона може користуватися впливаючи на ці території.

Отже, як ми бачимо, США має дуже велику кількість причин допомагати встановитися українському державному концепту. Сильний союзник, впливаючий на процеси у Євроазіатському просторі, надзвичайно потрібен. Особливо, на фоні набираю чого силу Китаю та проблем у ЄС.

Причини, котрі спонукають Україну прийняти підтримку США

А. Цивілізаційна

США є країною-союзником молодих націй. На відміну від Росії, Штати хоч і тримають молоді демократії глобалізаційному гачком, але і дає їм розвиватися. Росія ж, своїх союзників завжди принижує. Кращий для Росії союзник – покорений союзник. Або настільки далекий, що дістати його неможливо. Тому сильна Німеччина потенційно і цікава, але то доти, поки існують незалежні Україна та Польща, як буфер.

Україна молода зростаюча нація, що будує демократичну державу. У світі кращого союзника, ніж США, нам не знайти, особливо на фоні інфантильного ЄС. Штати за океаном і дають можливості для розвитку.

Б. Безпека

Питання входження в НАТО на сьогодні за рядом причин не часі. Але є інший варіант. Вже не раз було сказано, що кращим варіантом на сьогодні міг би стати прямий союзницький договір безпеки США та України. Такі існують з Ізраїлем та Республікою Кореєю. Українське суспільство, на відміну від НАТО, до такого договору повністю готове, тому внутрішньополітичних проблем з ним вникнути не має. У разі підписання такого, ми отримаємо мирний час для розвитку, а це дорогого варте.

Г.Ресурси

Дуже важливий фактор, котрий може бути втілений Штатами разом з ЄС. Технології та освіта Заходу будуть надзвичайно важливі для України. Нам потрібна форсована вестернізація для управлінців як в приватному, так і в державному секторі. Потрібно багато людей відправити на навчання та імплементувати особливості державного управління вУкраїні. Також, США можуть надати потужні інвестиційні ресурси для української економіки, що можуть принести і гроші, і технології.

Отже, на сьогодні Сполучені Штати та Україна мають серйозні причини до союзництва. Можна сказати, що на небозводі зійшлися усі зірки. І проґавити такий шанс ми просто не маємо права. Якщо приймемо ці реалії, то станемо знаряддям США, а подарунком буде встановлення та розвиток навіть до геополітичного центру Євразії.

 Изображение: inz-feelgood