Молоткові дробарки спочатку були призначені для розмелювання бурого вугілля і торфу, однак пізніше знайшли своє широке застосування для грубого помолу м’яких порід (гіпсу, азбесту, вугілля, глини і т.п.). Сучасна молоткова дробарка, є одним з найбільш економічних розмельних пристроїв, призначених для розмелювання вугілля і різних будівельних матеріалів, що дозволило їй успішно зарекомендувати себе серед інших розмельних установок.
Принцип роботи та особливості молоткових дробарок
Процесс дроблення в дробарках ударної дії здійснюється вільним ударом швидко обертаються навколо молотків. Крім цього, шматки матеріалу, що подрібнюються, що відкидаються молотками, піддаються дробленню, вдаряючись об відбійні плити і ребра колосникових грат, яка знаходиться всередині камери дроблення, що в свою чергу забезпечує якісне подрібнення матеріалів призначених для помелу. Таким чином молоткові дробарки стаютьб ефективними.
Матеріал подрібнюється під дією ударів обертових бив зі швидкістю 30-80 м с, повторних зіткнень частинок з відбивними елементами і між собою.
У молоткових дробарках помел вологих матеріалів можна поєднувати з одночасним їх підсушила, що робить її унікальною в порівнянні з іншими установками каменедробильного обладнання. Гранична початкова температура сушильного агента 350, а температура аеросуміші 50-70.
У промисловості будівельних матеріалів застосовують молоткові дробарки з жорстко закріпленими на роторі. Максимальна витрата електроенергії на пилоприготування в інших установках у багатьох випадках виявляється навіть нижче, ніж в установках з молотковими дробарками, які вважаються найбільш економічними молотковими пристроями.
Дане дробильне обладнання зручно простотою конструкції, компактністю, воно має малу металоємність і досить високу надійність, все це є важливим фактором для високої продуктивності.